Smyrna Web Tasarım' a Hoşgeldiniz...
izmir web tasarım

Web Tasarım Nasıl Yapılır

Web tasarım üç türlü yapılabilir. Birinci yöntem yardımcı programlar yardımıyla hemen hemen hiç bir teknik bilgi gerektirmeden yapılan çalışmalardır. Bilinen en yaygın web tasarım programları Frontpage ve Dreamweaver olarak sıralanabilir. Bu web tasarım programları birbirinin alternatifidir. Buna ek olarak grafikleri düzenlemek için Photoshop kullanılabilir. Animasyonlarda ise Adobe Flash programı kullanılır. Daha küçük çaplı animasyon çalışmalarında Swish programından yardım alınabilir.

Web tasarım nasıl yapılır? Sorusunun ikinci cevabı ise web tasarımın temel etiketleme dili olan HTML nin öğrenilmesinden geçer. Html diline hakim bir web tasarımcı Frontpage ve Dreamweaver programlarına ihtiyaç duymaz. Söz konusu tasarımcı programlara bağımlılığını azalttığı için yapabileceklerinin sınırı yoktur.

Tüm bunlara ek olarak web tasarımın dinamik öğeleri için ASP, ASPX, PHP, JAVA gibi programlama dillerinden birisine hakim olmak gereklidir. Dinamik öğeler ziyaretçi defteri, site yönetim panelleri, iletişim formu gibi öğelerdir.

Web tasarım yapımında üçüncü yöntem ise hazır scriptleri kullanmaktır. Bu scriptlerin size çizdiği sınırlar çerçevesinde sayfalar oluşturulabilir. Söz konusu scriptler çok karmaşık database ve kodlama yapılarından oluştukları için ileride web tasarımda ortaya çıkması muhtemel sorunlarda müdahale güç, bazen imkansız olacaktır.

İlgili konulardan bazıları